Tipsar om en ganska ny produkt från Marabou, men denna gång är de ingen chokladkaka de lanserar utan en kaka. Förpackningen innehåller 6 stycken kakor som är förpackade var för sig. Eller ska man säga kaka? Påminner helt klart om kexchoklad. Eller de är kexchoklad! Visst både fina och goda men hade nog väntat mig något annat…jag hade sett en Alfajores framför mig! Men läser man mer noggrant på förpackningen ser man ju att de står Crispy wafers covered with milk choclate.
Marabou Choko Moment
19 april, 2012 | 4 Comments


19 april, 2012 at 06:16
Åh, detta måste jag verkligen hålla utkik efter, låter mycket gott! Hoppas du blev nöjd med Crock-Potten. kött blir väldigt saftigt och gott. Måste plocka fram min igen, det var ett tag sedan nu.
/Nadja
19 april, 2012 at 07:11
De är goda. Men jag hade lite väl höga förväntningar på dem kanske. Som svar på köttet i Crock-Potten. Jag körde nog mitt lite väl länge…hade velat ha skivor, men de föll isär lite för lätt…samt att jag borde ha låtit köttet vila en halvtimma, de hade de nog mått bra av.
20 april, 2012 at 09:01
Hej .. kikade in .. Nadjas tips
ja, de ser goda ut och jag kommer testa.. känns bara lite dyrt om det smakar som kexchoklad. Fast väldigt tjusigt att de var styckförpackade, väldigt praktiskt också.
21 april, 2012 at 04:22
Ska precis lägga köttet i marinad och imorgon bitti startar jag min Crock-pott. Det var ett tag sedan och det ska blir så gott…hoppas jag! Trevlig lördag kväll / Nadja